Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
Sıkça Sorulan Sorular

ASELSAN Onaylı Tedarikçisi Olma Süreci sayfası altında detaylı açıklamalar yer almaktadır. 

Başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesi durumunda tedarikçi portali üzerinden başvurmuş olduğunuz kategoriyi güncelleyerek veya satinalma@aselsan.com.tr adresine mail atarak tekrar değerlendirilme talebinizi iletebilirsiniz.

ASELSAN tedarikçilerini 5 farklı kategoride değerlendirmektedir.

  • Yan Sanayi: ASELSAN gereksinimlerine göre tasarım, tasarım dokümanlarına göre üretim yapan firmalar
  • Üretici: Kendi ürününü üreten firmalar
  • Satıcı: Farklı üreticilerin ürününü satan /distribütör olan firmalar
  • Hizmet: Danışmanlık, tasarım, geliştirme, bakım ve onarım, denetim, montaj, taşıma, ulaşım, tanıtım amaçlı faaliyetler, temizlik vb. konularında çalışılan firmalar
  • İnşaat ve Alt Yapı İşlemleri: ASELSAN’ın kendi bünyesinde ve ASELSAN’ın yapmış olduğu projeler kapsamında yaptırılmak istenen her türlü alt ve üst yapı inşaat işleri kapsamında çalışılan firmalar

Her başvuru kapsamında yalnızca bir firma tipinde başvuru yapılabilmektedir. Farklı bir firma tipi için ayrı bir başvuru yapılması beklenmektedir.  

Tedarikçi Sipariş Yönetim Sistemi için yalnızca onaylı firmalarımıza yetki verilmektedir. Bunun dışındaki firmalarımıza giriş yetkisi verilmemektedir. 

Tanıtım dokümanlarınızı satinalma@aselsan.com.tr adresine gönderirsenizgerekli koordinasyon sağlanacaktır.

portaldestek@aselsan.com.tr adresi üzerinden ve gerekiyorsa ekran görüntüsü vb. paylaşarak iletişime geçebilirsiniz..

portaldestek@aselsan.com.tr adresine ilettiğiniz talepleriniz için ilgili destek personelimiz ihtiyaç duyulması halinde sizinle doğrudan iletişime geçerek yardımcı olacaktır. 

ASELSAN Onaylı Tedarikçisi Olma Süreci (link verilecek) sayfası altında detaylı açıklamalar yer almaktadır. 

Tetkik soruları, firmalarla görüşülerek tetkik tarihi karşılıklı olarak belirlendikten sonra firmalar ile paylaşılmaktadır. 

Şifre ve bağlantı problemleri için portaldestek@ASELSAN.com.tr adresinden destek alabilirsiniz.

“Tedarikçi Portalı/ Bilgi Yönetim Sistemi/ Şirket/ Şirket verileri” üzerinden değiştirebilirsiniz. 

Tetkikiniz tamamlandıktan sonra, Tedarikçi Portalı/ Bilgi Yönetim Sistemi altında “Tetkik Raporu” başlığı aktif olmaktadır.  Bu başlık içerisindeki linklerden raporlarınıza ulaşabilirsiniz. 

“Tedarikçi Portalı/ Bilgi Yönetim Sistemi/ Yeterlilikler” başlığı altında “Yeni” sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

“Tedarikçi Portalı/ Bilgi Yönetim Sistemi/ Teknik Bilgiler/ Üretim Bilgileri” içerisindeki tabloya eklemelniz beklenmektedir. 

Tedarikçi Portalına yalnızca jpeg/tif formatında doküman ekleyebilirsiniz.  Sunumunuzu jpeg/ tif formatına çevirmeniz gerekmektedir. 

Sertifikalar, “Tedarikçi Portalı / Bilgi Yönetim Sistemi / Şirket / Sertifikalar” alanına yüklenmelidir.  Bu alana yüklenmemesi durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır..

Yalnızca jpeg/ tif uzantılı dokümanları portale ekleyebilirsiniz. 

İlgili ürün listesine Millileştirme Kapsamındaki Ürünler linkinden ulaşabilirsiniz. Ürün listeleri ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenmektedir. 

Millileştirilecek ürünlere millilestirme@ASELSAN.com.tr adresine ürünü üretme kabiliyetine sahip olduğunuzu bildiren bir mail göndererek başvurulabilirsiniz.

Değerlendirmeler Milli ve Yerli Ürün Geliştirme Kurulunda yapılarak firmanıza olumlu/olumsuz dönüş sağlanacaktır.

Tüm başvurular ilk aşamada ilgili sektör temsilcileri tarafından bir ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Ön değerlendirme sonucunda başvurunuz uygun bulunması durumunda ASELSAN bünyesinde toplantıya davet edileceksiniz. Toplantı gündemi firmanızın genel tanıtımı, başvuru yaptığınız ürün özelinde yapmayı planladığınız çalışmalar ve sektör temsilcileri ile teknik konuların detaylı olarak görüşülmesi olarak belirlenmiştir. 

Başvurunuzun uygun bulunması durumunda gerçekleştirilecek toplantı sonucunda, ürün teknik özellikleri, yerlilik oranları, fiyat kırılımı, ilk prototip teslim tarihi (mümkünse proje planı/takvimi), talep edilen maddi destekler, talep edilen test, analiz vb. hizmetler bilgilerini içeren bir fizibilite raporu göndermeniz talep edilecektir

Göndereceğiniz fizibilite raporu ASELSAN Milli ve Yerli Ürün Geliştirme Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Uygun bulunan ürünler için tarafınıza bildirimde bulunularak prototip üretim süreci başlatılacaktır. Raporunuzda paylaştığınız proje takvimine göre dönemsel olarak, prototip üretim süreçleri ile ilgili periyodik raporlama yapmanız beklenecektir. Ürünün onaylanması için gerekli nihai testler ASELSAN bünyesinde yapılmaktadır. Testler sonucunda uygun bulunan prototip ürünler için, kendi onaylı teknik dökümanınıızı göndermeniz talep edilecektir. Gönderilen teknik doküman, onay prosedürleri tamamlanarak, ASELSAN dokümantasyon sistemine aktarılmakta ve firmanızın ASELSAN tedarik sistemine onaylı yerli üretici olarak tanıtımı yapılacaktır.

Bu aşamadan sonra ilgili tedarik bölümleri ihtiyaçlar doğrultusunda sizden teklif isteyecektir. Aynı ürün için birden fazla yerli üretici onayı verilebilmektedir. ASELSAN Tedarik Yönergesi kapsamında tüm teklifler değerlendirilip,  en uygun teklif gönderen firmaya/firmalara sipariş emri gönderilerek tedarik süreci başlatılacaktır.