Web sitemiz İnternet Explorer 11 ve daha alt sürümlerine tam uyumlu çalışmamaktadır. Lütfen modern web tarayıcıları ile ziyaret ediniz.
ASELSAN Çatışma Mineralleri Politikası

ASELSAN Çatışma Mineralleri Politikası

ASELSAN, tedarikçileri ile birlikte etik, işsağlığı & güvenliği ve çevre standartlarında en yüksek seviyelere ulaşmayı hedeflemekte olup, çatışmalardan etkilenmiş ve yüksek riskli bölgelerden maden tedarikine ilişkin olarak aşağıdaki politikayı kabul etmiştir.

Çatışma mineralleri olan Kalay, Tungsten, Tantal, Altın (3TG) vb. madenlerin bir kısmı tedarikçilerimiz tarafından bazı ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır. ASELSAN, çatışmaların finansmanına katkıda bulunan her türlü eylemden kaçınmayı ve ilgili Birleşmiş Milletler yaptırım kararlarına ve uygulanabilir olduğunda bu kararları uygulayan yerel yasalara uymayı ve ayrıca tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın da aynı hususlara uymalarını desteklemekte ve taahhüt etmektedir.

ASELSAN; çatışma minerallerine ilişkin riskler ve maruziyetlerin yönetilmesi kapsamında tedarikçilerinden ve işortaklarından aşağıdaki hususları yerine getirmelerini beklemektedir.